Lichočar

Lichočar

Součástí podzimní Medieval Rock Night bude letos také brněnská kapela Lichočar. Lichočar vznikla, světe div se, už před pěti lety. Jedna ze členek se pod vlivem poměrně známé polské fantasy (mrk, mrk) možná až příliš šťourala ve slovanské mytologii a v hlavě jí vyrašilo tohle slovo. Spolu se dvěma kamarádkami se pak rozhodly, že chtějí zjistit, čemuže nebo komuže by se tak dalo říkat.
Lichočar. Je to démon? Škodolibý šotek? Přízrak? Tak začaly vznikat příběhy, psané i hudební, inspirované jedním smyšleným slovem.
Jejich představy o Lichočarovi se od té doby rozvinuly a v mezičase se rozrostla i kapela: teď zahrnuje pět stálých členek, které se pravidelně scházejí v Brně. Dá se ale říct, že kapela expandovala i na daleký sever: flétnistka přesídlila do Švédska, odkud taky přiletěla v létě nahrávat.
Kromě klasických hudebních nástrojů jako kytara, flétna, violoncello a mandolína, můžete v jejich písních zaslechnout i nástroje spíše neobvyklé: shruti box (jo, fakt to existuje), keltskou harfu, bodhrán, šamanský buben, brumlu či třeba kalimbu a občas taky bouchají na kůstky, chřestí zuby a kdoví co vyluzují za rámusy.
V únoru 2022 vydaly debutové album související s chystanými povídkami o Lichočarovi, jehož příběh jejich skladby hudebně ilustrují a dotvářejí melodií.

Vstupenky na Medieval Rock Night jsou právě teď v předprodeji za zvýhodněnou cenu! Podzimnní Medieval Rock Night se koná v pátek 20. 10. 2023 v Brně (klub První Patro).